Przeskocz do treści

Informacje dla pacjenta przed wizytą domową

Dla kogo są wizyty domowe?

Wizyta domowa może dotyczyć każdego. Przede wszystkim jest przeznaczona dla osób ceniących sobie wygodę lub dla osób których konieczność zmusiła do pozostania w domu.

Czy wizyty domowe są potrzebne?

Choroby neurologiczne często upośledzają możliwość poruszania się, czasem pacjent nie ma tyle siły żeby wyjść z domu. Niejednokrotnie transport pacjenta, który nie chodzi lub z którym jest utrudniony kontakt, jest dla rodziny znaczną trudnością wymagającą pomocy więcej niż jednej osoby. Wizyta domowa wychodzi na przeciwko pacjentowi który nie może przyjść do lekarza. To właśnie dla tych pacjentów wizyty domowe są najbardziej potrzebne.

Czy różni się wizyta domowa od wizyty w gabinecie?

Przede wszystkim miejscem wizyty. Podczas wizyty domowej w przyjaznej atmosferze porozmawiać można spokojnie o swoich chorobach, przyjmowanych lekach. Lekarz przyjedzie do Państwa domu poświęci wystarczającą ilość czasu żeby wyjaśnić istotę choroby i przebieg leczenia. Pacjent nie zapomni z domu dokumentacji medycznej, będzie można pokazać przyjmowane leki. Podczas wizyty domowej będzie wystarczająco dużo czasu na dokładne ustalenie wywiadu oraz na szczegółowe badanie.

Czas trwania wizyty?

Nie ma określonego czasu wizyty domowej. Czas jaki lekarz powinien poświęcić pacjentowi nie jest z góry określony i jest zależny od złożoności problemu badanego pacjenta. Z doświadczenia możemy powiedzieć iż czas poświęcony pacjentowi w domu jest zwykle dłuższy niż czas poświęcony pacjentowi w gabinecie i wynosi przeciętnie od 30-120 min, średnio około 50 min.

Czy dostanę opinię lekarza z wizyty domowej czy tylko ustną poradę?

Tak. Lekarz badając pacjenta jest zobowiązany prowadzić dokładną dokumentacje medyczną. W przypadku wizyty domowej dokumentacja prowadzona jest na kartkach samokopiujących się z których pacjent dostaję kartę oryginalną.

Czy jest możliwość kontynuowania leczenia w gabinecie?

Tak. Lekarz Piotr Ślifirczyk poza świadczeniem usług w zakresie wizyt domowych udziela także porad neurologicznych w gabinecie. Gabinet znajduje się w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Szkolna 9. Wizytę w gabinecie umawia się pod tym samym numerem telefonu co wizytę domową.

Czy dostanę receptę i zwolnienie lekarskie?

Tak. Lekarz wystawia recepty i zwolnienia lekarskie jeżeli jest to tylko konieczne. Lekarz nie współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia – nie ma podpisanej umowy z NFZ.

Czy dostanę zastrzyk od lekarza na wizycie?

Nie. Lekarz nie wykonuje zabiegów oraz iniekcji w czasie rutynowej wizyty.

Udostępnij informację

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *